Přeskočit na obsah

HISTORIE

Rezidenční projekt KOLČAVKA se nachází v pražské části Libeň, což je součást Prahy 8. Největší dominantou lokality je přírodní park Podvinní kopírující převážně tok řeky Rokytky. Oblast Podvinní vznikla již v 15.století jako ves, jenž měla v průběhu staletí mnoho vlastníků. Po roce 1595 je již ves pustá a je zachován pouze původní Mlýn v Podvinní a to do roku 2001 kdy kompletně vyhořel. Na jeho místě byla vystavěna jeho replika. Mlýn v Podvinní dal svým způsobem i jméno celé této oblasti kolem řeky Rokytky. 

REKREACE A PŘÍRODA

V současné době je park a okolí řeky využíváno převážně k rekreačním účelům. Nachází se zde několik sportovišť, vede zde cyklostezka a jsou zde pořádány i rozmanité kulturní akce, park je využíván rekreačními běžci i jako oblíbené relaxační místo místních rezidentů. Všechny věkové kategorie jistě zaujme lanový park.

OKOLÍ

Významnými objekty v této oblasti jsou např. usedlost Kolčavka, Libeňský lihovar, zaniklá viniční usedlost Balabenka, Keltské hradiště, vyhlídka nad Dračím jezerem nebo také Tvrz Podvinní a již zmiňovaný Mlýn v Podvinní.  Nesmíme zapomenou ani na Libeňský zámek, kde našlo své místo nespočet svatebních párů.

VYBAVENOST

Byty KOLČAVKA nabízí díky svému umístění na rozhraní Libně a Vysočan kompletní občanskou vybavenost. Naleznete zde bohatou nabídku stylových restaurací a kaváren, obchodní galerii Harfa, supermarkety i tradiční malé obchůdky, lékárny, polikliniku Vysočanská, školy, školky, střední školy i gymnázia. Přímo v ulici Nad Kolčavkou je soukromý stylový pivovar „Kolčavka“. V docházkové vzdálenosti od projektu se nachází víceúčelová O2 arena, která od roku 2008 slouží k pořádání jak sportovních, tak kulturních akcí a veletrhů. Blízkou vzdálenost divadla Pod Palmovkou nebo divadla Gong jistě ocení divadelní nadšenci.

DOSTUPNOST

Lokalita je velice snadno dostupná pražskou MHD, a to buď využitím tramvají na Sokolovské ulici, odkud jezdí několik tramvajových linek (č.14, 19, 25, 8) ze stanice Balabenka nebo autobusy, které vyjíždějí od stanice metra Českomoravská (č.151, 152, 140). Nespornou výhodou je docházková vzdálenost stanice metra Palmovka s další možností dopravy autobusy či tramvajemi. Přímá dostupnost do centra Prahy se pohybuje kolem 15 minut.